Projekt DIGI ME

Projekt DIGI ME

 Projekt DigiMe – Digitální a mediální kompetence pro žáky a učitele 

 V pátek 12. listopadu se žáci 7. ročníku zúčastnili „školení“ na 3D tisk.

Naše základní škola se totiž rozhodla zapojit do projektu DigiMe, který zaštiťuje program Interreg CZ-AT a ten má za cíl podporovat přeshraniční spolupráci. Žáci se tedy přímo zapojili do realizace 3D tisku.  

V první fázi se žáci seznámili s teorií 3D tisku a jeho využití v různých odvětvích vědy. Překvapující pro ně bylo například zjištění, že se 3D tisk využívá i ve vesmíru.  

Poté jsme se společně přesunuli s k samotnému kreslení v programu Tinkercad. Nakreslili si třeba celý dům včetně vybavení místností (křesla, televize, skříně…). Bylo velice zajímavé sledovat sedmáky, jak jsou velmi kreativní.  

Ve třetí fázi celého programu už jsme společně přešli k samotnému tisku. Žáci se seznámili s tím, jak samotné tiskárny, které jsme díky projektu získali, fungují. Vyzkoušeli si, jak se s nimi manipuluje, jak se nastavují, ošetřují a dále jak se do nich vkládá filament, který jejich výrobky vytiskne.  

Na závěr jsme si všichni vytvořili jmenovky, které jsme si každý podle vlastní fantazie vyzdobili a všechny jsme si na našich tiskárnách vytiskli.  

Všem zúčastněným "ajťákům" se dopolední program moc líbil a těšíme se, až naše nové dovednosti zúročíme ve svém super projektu.  

 

Bc. Jakub Kadlec